ENG

Vesinikukonverents 2022

Kuidas täpsemalt me seda rohepööret saavutama peaksime, kui samal ajal asume tõsises energiakriisis? Mida me saame teha, et sinna kiiremini jõuda? Eks need on keerulised küsimused, millele vastust leida. Seega tule võta osa konverentsist ning vaata, mis on üks neist innovaatilistest lahendustest, mis suudab meid ühe sammu rohelisemale tulevikule lähemale viia. Vesiniktehnoloogiad on äärmiselt keskkonnasõbralikud, suutes jääkproduktina maha jätta vaid vee! Mida rohkemat me tahta võiks? Maailm on innovatsiooniga pidevas liikumises, seega tule ja saa võimalus laiendada oma silmaringi. Vesinikukonverentsi programm on loodud nii, et igaüks saaks põhjaliku ning arusaadava ülevaate. Kohale tulles saab ka nautida head toitu ning on võimalus konverentsi lõpus võita ka üht-teist paremat, seega võtke kindlasti sõber kaasa! Näeme juba 29. november kell 10:00 Mektory Innovation Hub’is!

Kava

10.00Kogunemine ning algus

10.15Vesinikutehnoloogia põhitõed – Ain Laidoja
             Kohvipaus

11.00Vesinikutehnoloogia lennunduses – Kristo Reinsalu
             Kohvipaus

11.40Vesinikutehnoloogia merenduses – Valentin Bratkov
             Kohvipaus

12.10Kahoot ja lõppsõna

 

Ain Laidoja

Vesinikutehnoloogia põhitõed

Vesiniku põhiteadmistest aitab meil aimu saada Eesti  Vesinikutehnoloogiate Ühingu Tegevdirektor Ain Laidoja. Ain aitab oma tegevusega igapäevaselt vesiniku tehnoloogiate arengule üldiselt, aga ka lähemalt Eestis järjepidevalt kaasa. Tänu oma tegevusele omab ta lisaks vesiniku baasteadmistele väga head ülevaadet Eestis aktuaalsetest vesiniku teemadest ning arengusuundadest.

Allan Niidu

Vesinikutehnoloogia lennunduses

Lennunduse teema aitab meil selgeks saada TalTechi vesiniku kõneisik Allan Niidu. Allannile pakub huvi süsinikdioksiidi kasutamise tehnoloogiate arendamine ja sümbioos vesinikutootmisega. TalTechi rakenduskeemia töörühma juhina oskab ta rääkida, kuidas lahendada energiaprobleemid  tänu CO 2 -, energia- ja keemiliste lähteainetega seotud probleemide lahendamisega

Valentin Bratkov

Vesinikutehnoloogia merenduses

Vesiniku kasutamisest merenduses aitab meil uusi teadmisi saada Valentin Bratkov!
Valentin on aktiivne laevatööstuses ja ta on TalTech Eesti Mereakadeemia vesinikuekspert ning lisaks on tal 15 aastane kogemus äri protsesside juhtimises! Olles olnud oma töös alati seotud merenduse ja laevadega, teab ta täpselt millised riskid valdkonda ootavad ja miks vesinik võiks selles valdkonnas hästi toimida.